Śródmieście - wady i zalety. Jak się mieszka w tej dzielnicy Warszawy?
Gdy jeden z elementów naszego mieszkania nam nie odpowiada – kolor ścian, meble czy wyposażenie – możemy go stosunkowo łatwo, tanio i szybko zmienić. Inaczej jest w przypadku okolicy w jakiej znajduje się nasze mieszkanie. Lokalizacji nie zmienimy ot tak. Warto więc zastanowić się co jest dla nas ważne, jakie czynniki wpływają, że dana okolica nam odpowiada, a innej nie powinniśmy nawet brać pod uwagę, gdy zastanawiamy się nad kupnem swojego wymarzonego lokum.
Pierwszą z dzielnic, którą chcemy Państwu przybliżyć, jest Śródmieście. Granice Śródmieścia wyznaczają: tory kolejowe przy ul. Słomińskiego, al. Jana Pawła II, al. Niepodległości, ul. Stefana Batorego, ul. Spacerowa, ul. Gagarina, ul. Podchorążych, ul. Nowosielecka i nurt Wisły.
Co najbardziej cieszy mieszkańców Śródmieścia?
Wszędzie blisko, komunikacja doskonała i znani od lat sąsiedzi. Poziom zadowolenia z życia jest tu jeden z najwyższych w Warszawie, jak wynika z przekrojowych badań zleconych przez warszawski ratusz.
Mieszkańcy centrum miasta chwalą się wyjątkowo dobrą sytuacją materialną. Aż 64 proc. badanych z tej dzielnicy oznajmiło, że cieszy ich sytuacja finansowa gospodarstwa domowego. To jeden z najwyższych wskaźników w Warszawie, który niestety nie idzie w parze z poczuciem zadowolenia z własnego życia rodzinnego. Jest ono, jak pokazały badania, na niemal najniższym poziomie w porównaniu z całym miastem.