Zielone Krzyki
Krzyki – dzielnica od lat ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem potencjalnych nabywców mieszkań i domów – kusi wieloma atutami. Kupujący doceniają jej rozwiniętą infrastrukturę, bardzo dobrą komunikację z pozostałymi częściami miasta czy nowoczesne budownictwo i prężny rozwój.
Źródło: wiz. Osiedle Amarelo firmy Mota-Engil Real Estate
W 24. edycji KMiD opisywaliśmy bardziej szczegółowo powyższe aspekty. W tym numerze przyjrzymy się bliżej innej istotnej zalecie Krzyków, czyli szeroko pojętym terenom zielonym i rekreacyjnym, które przyciągają zarówno rodziny z dziećmi, jak i tych wszystkich, którzy po pracy stawiają na aktywny wypoczynek.
Krzyki to jedna z najstarszych dzielnic Wrocławia, wyróżniająca się obecnie innowacyjnymi rozwiązaniami planistycznymi i nowoczesną architekturą. Oprócz istniejących już od lat terenów zielonych powstają wciąż nowe skwery, place zabaw i miejsca do rekreacji. Wiele z nich ma swój początek we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim, w ramach którego zgłoszono do realizacji wiele propozycji dla tej dzielnicy. W myśl idei „Krzyki aktywnie: rekreacja, zabawa i sport” zarekomendowano na przykład powstanie na Partynicach wielofunkcyjnego miejsca wypoczynku dla całych rodzin z ogrodem zabaw, stanowiskiem piknikowym, terenami zielonymi do gier i zabaw na świeżym powietrzu (takie jak: bulodrom, boisko do siatkówki czy badmintona). To świetna inicjatywa, biorąc pod uwagę dynamiczną rozbudowę okolicy i powstawanie
kolejnych inwestycji, w pobliżu których pojawiłyby się chociażby bezpieczne ścieżki rowerowe czy place ze sprzętem do rekreacji na świeżym powietrzu dedykowane mieszkańcom: rodzinom z dziećmi, parom, ale także singlom i seniorom. Jak mówią twórcy tego pomysłu, idea projektu „wynika z niezaspokojonych potrzeb mieszkańców i jest szansą na integrację społeczną oraz bezpieczne spędzanie czasu przez całe rodziny”. Rozległe tereny zielone doskonale nadają się do tego celu i mogą być wykorzystywane przez spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów czy amatorów nordic walking.