Interesuje mnie

Inny sposób na zakup mieszkania?

W ostatnim okresie wzrosła liczba egzekucji z nieruchomości, a co się z tym wiąże - ilość licytacji komorniczych. Ceny w takich przypadkach są niezwykle atrakcyjne, więc cieszą się one coraz większym zainteresowaniem.

 

Z danych Krajowej Rady Komorniczej wynika, że w 2012 roku liczba sprzedaży w trybie licytacji wyniosła około 5,5 tys., a na koniec 2014 r. prawie dwa razy więcej - zanotowano wtedy ponad 9,5 tys. takich transakcji.

 

nieruchomości, licytacje nieruchomości, licytacje komornicze

Źródło: pixabay.com

 

- Obserwujemy aktywne zainteresowanie licytacjami, co może być wynikiem rosnącego popytu zarówno w związku z sytuacją gospodarczą, jak i możliwością nabycia nieruchomości za cenę niższą niż rynkowa – oceniła Monika Janus, rzecznik KRK.

 

Gdzie można znaleźć informacje o czasie i miejscach licytacji?

Komornik dokonując tzw. obwieszczenia ma obowiązek ogłosić to z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem w budynku sądowym i w lokalu organu gminy do której należy dana nieruchomość. Dodatkowo, równolegle zamieszcza odpowiednie informacje na prowadzonym przez Krajową Radę Komorniczą portalu www.licytacje.komornik.pl. Korzystający z serwisu bezpłatnie uzyskują tam dostęp do obwieszczeń o planowanych licytacjach, a dane są bezpośrednio przesyłane z kancelarii komorniczych. Na stronie internetowej jest też dostępny system powiadamiania o nowych wydarzeniach za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

Przedmiotem licytacji komorniczych są w ostatnich latach przede wszystkim lokale wymagające gruntownego remontu, o średnim stanie technicznym. Coraz częściej zdarzają się też nieruchomości w stanie deweloperskim oraz o bardzo wysokim standardzie.

 

Źródło: money.pl